18. August 2019.

Studenti pod mentorstvom doc. dr. sc. Duška Čakare osvojili 1. mjesto na natjecanju „Mozgalo“

U srijedu, 12. lipnja 2019. godine, u zagrebačkom Plaza Event Centru održana je, u organizaciji studentske udruge eSTUDENT, završnica studentskog natjecanja „Mozgalo“. Riječki studenti Nino Požar i Karla Pavlović, uz mentorstvo doc. dr. sc. Duška Čakare, voditelja Laboratorija za koloide, polielektrolite i međupovršine pri NANORI centru, osvojili su na „Mozgalu“ prvu nagradu!

Radi se o natjecanju u dubinskoj analizi velikih količina podataka čiji je cilj poticanje studenata na analitičko razmišljanje, predviđanje te samostalno razvijanje kreativnih rješenja stvarnih problema uz pomoć računalnih znanosti, statistike, ekonometrije te matematike. Sudionici ujedno razvijaju komunikacijske i poslovne vještine, timski rad te se povezuju s brojnim poduzećima, prvenstveno iz IT i bankarskog sektora. Ovogodišnji zadatak za studente zajednički su osmislili Adacta i Raiffeisen Bank Hrvatska. Temeljem povijesnih i vanjskih podataka, studenti su pokušali predvidjeti prijevremenu otplatu kredita koristeći tehnike znanstvene analize podataka.

Više informacija pročitajte na web stranici Torpedo Media.